Czym się zajmujemy?

Artykuły

Jak dbać o pralkę

Praktycznie w każdym mieszkaniu znajduje się  pralka. Jest to jedno z najbardziej potrzebnych urządzeń, jakie każdy z nas posiada. To dzięki niej jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność, wiedząc, że zawsze znajdziemy w szafie czyste ubranie - a to co jest brudne można szybko wyprać.
Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać jest odpowiedni montaż pralki. Najlepiej skorzystać z usługi, którą oferuje hydraulik Poznań i poprosić go o podłączenie do sieci wodno-kanalizacyjnej. Następnie należy pamiętać, że podobnie jak inne urządzenia pralka, aby mogła nam służyć przez długie lata, potrzebuje regularnej konserwacji. Na szczęście czyszczenie jej nie jest rzeczą trudną i nie wymaga ani specjalistycznych środków, ani wielkich umiejętności.

Przede wszystkim trzeba odłączyć pralkę od prądu, co zapobiegnie ryzyku porażenia prądem - gdy już to zrobimy  można brać się do czyszczenia. Zewnętrzną część pralki myjemy ciepłą wodą z dodatkiem łagodnego detergentu - świetnie sprawdzi się tu zwykły płyn do naczyń. Jeśli natomiast idzie o części znajdujące się wewnątrz urządzenia, to trzeba pamiętać, że zarówno filtr pompki odprowadzającej wodę, jak i zasobnik „lubią” gromadzić osady, dlatego trzeba je regularnie czyścić. W przypadku filtra znakomicie sprawdzi się niewielka szczoteczka (np. stara szczotka do mycia zębów). Czyszczenie zasobnika jest jeszcze prostsze – tu wystarczy samo obmycie pod bieżącą wodą.

Pamiętajmy także, aby po każdym praniu wytrzeć do sucha drzwiczki pralki (w tym także uszczelkę). Dzięki temu zmniejszamy ryzyko, że nagle zaczną przeciekać lub pojawi się pleśń.
Trzeba także pamiętać, że woda w polskich kranach jest dość twarda, w wyniku czego na różnych częściach  pralki- w tym na bardzo ważnym elemencie jakim jest niewątpliwie grzałka, osadza się kamień.

To natomiast często prowadzi do awarii całego urządzenia. Żeby temu zapobiec wystarczy co pewien czas włączyć pralkę wsypując do zasobnika środek odkamieniający zamiast proszku i włączyć ją (bez wkładania ubrań) ustawiając temperaturę wody na przynajmniej 60 stopni.  Można również dodawać środek zmiękczający wodę do każdego prania lub wybierać takie detergenty piorące, które w swoim składzie mają zmiękczacz wody. Życie pralki można jeszcze wydłużyć przez szereg innych czynności na pozór oczywistych, takich jak chociażby: opróżnianie kieszeni przed wrzuceniem rzeczy do prania, zapinanie guzików i zamków, jeśli takie występują, czy też odpowiednie obciążanie pralki podczas prania (zarówno zbyt duża jak i zbyt mała ilość ubrań może wpływać negatywnie na to urządzenie).

Kontakt

530 616 181

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem.

Nasze Realizacje

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner