Czym się zajmujemy?

Artykuły

Łazienka dla malucha

Łazienka to jedno z najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w domu, a przy okazji również jedno z najniebezpieczniejszych, szczególnie dla dzieci. Standardowe wyposażenie składa się głównie ze szkła oraz ceramiki. Często wykończenie ma ostre zakończenia, co może być powodem urazu maluszka. Stąd też urządzając lub remontując łazienkę w domu, gdzie są dzieci należy zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Mocowanie wyposażenia łazienki – koniecznie należy zwrócić uwagę na mocowania szafek, luster czy półek znajdujących się w łazience. Dzieci uwielbiają się wspinać, przez co modą doprowadzić do przewrócenia się szafki lub stłuczenia lustra.

Zabezpieczenie szafek – w łazienkach poza przyborami toaletowymi bardzo często znajdują się również różnego typu substancje chemiczne takie jak: środki dezynfekujące, mleczka do czyszczenia czy proszki do prania. Warto pamiętać, że większość tego typu substancji jest silnie trująca, stąd należy chronić je przed dziećmi. Dlatego też najlepiej środki czyszczące przechowywać w szafkach zamykanych na klucz.

Meble łazienkowe – meble do łazienki, z której będzie korzystało dziecko nie powinny posiadać ostrych kantów. Najlepiej, żeby drzwiczki były zamykane na klucz. Warto także zwrócić uwagę na to, by było w nich jak najmniej szklanych elementów, które mogłyby się stłuc.

Szklane dodatki i ozdoby – łazienka przyjazna dziecku to taka, w której ilość szkła ograniczona jest do minimum. Dlatego też najlepiej odpuścić sobie śliczne szklane drobiazgi, dekorujące łazienkę. Przyjdzie na nie czas, gdy pociecha nieco podrośnie.

Bateria – warto wybrać baterie termostatyczne, gdyż w ten sposób znacznie ograniczone jest ryzyko poparzenia się malucha. Do zamontowania takiej baterii najlepiej nadaje się profesjonalny hydraulik Poznań, który zadba o bezpieczeństwo jej użytkowania.

Gniazdka elektryczne – koniecznie trzeba pamiętać o tym, by wszystkie gniazdka znajdujące się w łazience posiadały uziemienie, a najlepiej były dodatkowo zaopatrzone w specjalną zaślepkę.

Maty antypoślizgowe – w większości łazienek na podłodze znajdują się płytki. Takie rozwiązanie jest bardzo praktyczne, jeśli chodzi chociażby o utrzymanie czystości i suchości w pomieszczeniu. Płytki mają jednak jedną wadę – są śliskie. Stąd też warto zainwestować w specjalne maty antypoślizgowe. Zapewnią nawet najbardziej rozbrykanemu maluchowi ochronę przed nabiciem sobie guza.

Mata do wanny – choć może się to wydawać nieprawdopodobne, to wanna może być bardzo niebezpiecznym miejscem dla malucha. Dlatego też warto zakupić specjalną matę lub wkład antypoślizgowy do wanny dla kąpiącej się pociechy.

Kontakt

530 616 181

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem.

Nasze Realizacje

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner