Czym się zajmujemy?

Artykuły

Łazienka dla seniora

Łazienka jest jednym z  najczęściej odwiedzanych pomieszczeń w domu. To w niej dbamy o tak ważną dla każdego człowieka higienę. Każdy z nas co najmniej kilka razy dziennie  korzysta z łazienki, nie dziwi więc fakt, że urządzenie jej zajmuje nam często tyle samo czasu, co urządzenie kuchni czy salonu. Już dawno minęły czasy, w których łazienka nie miała większego znaczenia, a prace z nią związane ograniczały się do wyboru i zamontowania wyposażenia. W przeciwieństwie do innych pomieszczeń, które można urządzać według powielanych schematów, łazienka powinna być dostosowana do wieku oraz możliwości fizycznych domowników. Dlatego też zupełnie inaczej powinna wyglądać łazienka w mieszkaniu osób młodych, a inaczej w domu seniorów.

Urządzając łazienkę dla osób starszych trzeba pamiętać, że są one często schorowane i nie mają już tyle siły, co młodzi. Dlatego też powinna ona być wyposażona w dodatkowe przyrządy, które sprawią, że korzystnie z niej stanie się łatwiejsze. Pamiętać należy przede wszystkim o tym, że osoby starsze niekiedy mają problemy ze wstawaniem, a więc w pobliżu sedesu, czy w kabinie prysznicowej powinny być zamontowane dodatkowe uchwyty, które dadzą im możliwość podparcia się w razie potrzeby.

Celowo nie wspominam o wannie, gdyż jej wybór jako wyposażenie łazienki  osoby w podeszłym wieku wydaje się fatalnym rozwiązaniem. Wanny posiadają wysokie boki, które wraz z upływem lat stają się przeszkodą trudną do pokonania. Zdarza się nawet, że wanna w łazience staje się przyczyną upadków o fatalnych skutkach. Dlatego też znacznie lepszym wyjściem jest kabina prysznicowa, do której dokupić można specjalną matę antypoślizgową, która zapobiegnie poślizgnięciu się. Dodatkowo kabinę można wyposażyć w stołeczek, który w razie zasłabnięcia będzie doskonałą podporą.

Należy pamiętać także, że osoby starsze zazwyczaj potrzebują znacznie więcej miejsca by móc swobodnie się poruszać, toteż pomiędzy urządzeniami powinna być zachowana odpowiedniej wielkości wolna przestrzeń, która umożliwi im komfortowe korzystanie z łazienki.
Jeśli zależy nam na połączeniu estetyki z funkcjonalnością, to warto rozważyć zakup od razu całego zestawu dedykowanego osobom starszym.

W ten sposób od razu otrzymamy wszystkie urządzenia dostosowane do potrzeb seniora, które jednocześnie nadadzą łazience elegancki wygląd. Po zakupie zostaje już tylko prawidłowe zamontowanie i podłączenie wszystkich urządzeń. Do tego zadania najlepiej nadaje się specjalista jakim jest niewątpliwie instalator Poznań. Dzięki jego pracy mamy pewność, że sprzęt nie ulegnie awarii ale przede wszystkim będzie zapewniał bezpieczne korzystanie z łazienki osobie starszej.

Kontakt

530 616 181

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem.

Nasze Realizacje

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner