Czym się zajmujemy?

Artykuły

Czy tylko kaloryfery grzeją w mieszkaniu z centralnym ogrzewaniem?

Często projektując instalację centralnego ogrzewania we własnym domu nie uwzględniamy powierzchni grzewczej rurek, biorąc pod uwagę jedynie wydajność grzejników, ich wielkości, lokalizację w danym pomieszczeniu. Tymczasem odpowiednio utworzona instalacja centralnego ogrzewania może oddawać ciepło również tam, gdzie nie ma zainstalowanego grzejnika. Oczywiście stopień ciepła jakie można pozyskać z samych rurek nie jest znaczny, jednak w porównaniu z ich brakiem w podobnej przestrzeni da się odczuć. Co więcej takie rozwiązanie nie tylko sprawdza się w pomieszczeniach gdzie nie  ma możliwości instalacji grzejnika, czy miejscach nie wymagających szczególnego ogrzania, bądź łatwych w ogrzaniu, ale także generuje oszczędności w zakresie wykonania instalacji pomijając koszty grzejnika i jego montażu.    

     Bardzo istotnym elementem tej opcji instalacji i odzysku ciepła spoza kaloryferów jest nie zastawianie rurek, nie obudowywanie ich, które powoduje niejako przeszkodę do pokonania i blokadę w dostawie ciepła. Jak się okazuje grzać może nie tylko rurka doprowadzająca, ale i powrotna. Utrzymując stałą temperaturę w centralnym ogrzewaniu woda wracająca również grzeje. Pozostaje aspekt kosztów wykonania skutecznej pod tym względem instalacji. Niestety oszczędność na zakupie grzejnika nie zawsze równa się z kosztem nadłożonych rurek, najczęściej miedzianych, które należy maksymalnie wydłużyć, by zyskać efekt grzewczy.   

     Zaletą tego typu instalacji niewątpliwie jest równomiernie rozłożenie ogrzewania w danym pomieszczeniu, nie tylko w okolicy kaloryfera, zwłaszcza kiedy na całe pomieszczenie poprowadzony jest jedynie pion grzewczy z odgałęzieniem do grzejnika. Zdarza się tak przede wszystkim w instalacjach w budynkach wielokondygnacyjnych, blokach i domach podłączonych do sieci miejskiej i zintegrowanego ogrzewania. W domkach jednorodzinnych stosuje się różne rozwiązania techniczne zgodne z preferencjami klienta. Niestety  spora ilość rur i rurek obiegających pomieszczenie nie wygląda estetycznie. W dodatku rurek tych nie można obudować, gdyż są one celowo zainstalowane w ten sposób. Nie dal wszystkich jest to atrakcyjne rozwiązanie godne uwagi i zastosowania w swoim domu.

Kontakt

530 616 181

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem.

Nasze Realizacje

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner