Czym się zajmujemy?

Artykuły

Bezpieczeństwo instalacji gazowej z butlą propan butan

       Poza gazem ziemnym z sieci miejskiej, czy gazociągu pewną alternatywą jest butla propan butan. Tego typu zbiorniki występujące w różnej wielkości i o różnej wadze mogą służyć zarówno do ogrzewania domu, jak i do kuchenki gazowej, czy jako planik techniczny na przykład do prac dekarskich,  a także jako wyposażenie na biwaku i w podróżny, pozwalające na zagrzanie posiłku, ogrzewacz wody itp. Butla propan butan nie rzadko jest tańszym i praktyczniejszym rozwiązaniem niż sieć gazowa. Nie wymaga wówczas instalacji gazowej, a dbałość o przyłącze kuchenki i jego szczelność nie wymaga szczególnych zabiegów. Doskonale sprawdza się wtedy, gdy korzystamy z gazu okazjonalnie. Świetne rozwiązanie na działce, w domu letniskowym. Niemniej nie można uśpić swej czujności, gdyż wymieniając butle może okazać się, że uszkodziliśmy uszczelkę lub otrzymaliśmy butlę uszkodzoną.   

       Istotne znaczenie ma w przypadku zamiaru korzystania z butli wybór kuchenki, gdyż nie wszystkie kuchenki posiadają atest pozwalający na użytkowanie piecyka z butlą na propan butan. Kolejnym etapem jest wykonanie prawidłowego przyłącza. Wbrew pozorom nie jest to tak proste i nie powinno się tego wykonywać samodzielnie i w pełni amatorsko, gdyż bezpieczeństwo powinno być w tej sytuacji priorytetem dla każdego. Przyłącza butlo gazowych bez względu na rodzaj sprzętu, czy jest to grzejnik ogrodowy, czy piecyk grzewczy, ogrzewacz wody lub kuchenka wyglądają podobnie lub wręcz identycznie. Oczywiście sama wymiana butli nie wymaga fachowca, aczkolwiek jeśli nie potrafimy tego zrobić, warto poprosić o pomoc.   

      Jeżeli wyczuwasz w otoczeniu kuchenki zapach gazu, znaczy to że przyłącze nie jest szczelne. Jednakże nie zawsze jest to pewne, czasami może być to wina kuchenki i wówczas przyda się gazownik dla oceny sytuacji, wykonania próby szczelności. Zanim narobimy paniki warto przeprowadzić test szczelności domowym sposobem polewając przyłącze kuchenki i butli wodą oraz obserwując jak się woda zachowuje. Niestety przy niewielkim uchodzeniu gazu nic nie wykryjemy niepokojącego, a mimo to będziemy czuć ulatniający się gaz.   

      Jeśli obawiamy się o nieszczelność w instalacji zawsze możemy zadzwonić na pogotowie gazowe, które czynne jest całą dobę bez względu na dzień tygodnia. Być może nasze przypuszczenia okażą się bezpodstawne, jednak mogą nam również uratować życie.

Kontakt

530 616 181

Obszar działania firmy

Obszarem działalności firmy jest Poznań oraz pobliska okolica w promieniu 35 km od siedziby firmy. Realizowane usługi hydrauliczne i instalacyjne obejmują szereg miast graniczących z Poznaniem i nie tylko, do których zaliczyć można Swarzędz, Przeźmierowo, jak również Luboń, Czerwonak i Suchy Las. Obsługujemy również klientów z miejscowości: Koziegłowy i Dopiewo, oraz Baranowo, Puszczykowo. Jeżeli są Państwo zainteresowani interwencją hydraulika spoza tego obszaru, miejscowości położonej dalej od Poznania polecamy kontakt telefoniczny, gdyż nasze usługi ekipy instalacyjnej możliwe są w każdej lokalizacji uzgodnionej z klientem.

Nasze Realizacje

An Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image SlideshowAn Image Slideshow 
spinner